Samara Cruise
Týden vašich snů
Plavání s delfíny
Program plavby
Naše obytné jachty
Časté dotazy
Jak rezervovat?
O delfínech
Kontakt
Když se
vaše sny stanou
skutečnými
okamžiky radosti
Program plavby Samara Cruise
Náš česky hovořící zástupce vás bude čekat v den příletu na letišti v Hurghadě, nebo Marsa Alam. Vyzvedneme vás na letišti a dopravíme do přístavu (Marsa Aalam/Hamatta), kde se nalodíme na naši obytnou jachtu, uvítáme vás na palubě a ubytujeme v připravených dvoulůžkových útulných kajutách. Vyplouváme a náš užasný týden může začít. Plavit se budem do oblasti Fury Shoal k útesu Sataya (Dolphin Reef), jenž je naším hlavním cílem plavby a programu, kde budeme šnorchlovat a plavat v laguně nádherné azurové barvy a den za dnem si užívat okamžiků, kdy se k nám připojí zde žijící a vždy přítomní delfíni. Behem plavby k tomuto korálovému útesu a na konci týdne cestou zpět děláme zastavky ke šnorchlování a koupaní a v oblasti národního parku Wadi Gemal a Siyal (souostroví Qulan), kde se budete moci koupat na bílých písečných plážích těchto neobydlených korálových ostrovů a výužít léčebného účinku teplého sluncem rozehřáteho písku. Pláž ostrova bývá v době přílivu zaplavena mořem a její písek je plný solí a minerálů, které je dobré využít a doslova se do něj zahrabat a chvilku si v něm poležet.

Po vyplutí z přístavu a pár hodinách plavby se zastávkami připlouváme k útesu Sataya, kde můžeme hned začít s naším hlavním bodem programu a po nasazení šnorchlovací výstroje vstoupíme do křisťálově čisté laguny a můžeme si začít užívat přítomnosti delfínů a možné je, že budou plavat, skákat a kroužit kolem nás. Některé dny si nechtějí hrát, ale i tak je stále můžeme sledovat a užívat si jejich přítomnosti. Opatrně plaveme společně lagunou a s úžasem pozorujeme jak snadno a lehce se pohybují a plavou a přichazíme do vzájemného kontaktu. Pokud vy (popřípadně delfíni) máte dost, vracíme se na jachtu, kde nás přivítá vůně vždy čerstvě připravených pokrmů našeho šéfkuchaře.

Den za dnem se načerpáte novou positivní energii a delfinů nebudete mít nikdy dost, a nejen delfíni ve vás zanechají nezapomenutelné zažitky. Toto vyjmečné místo nabízí i jedno z nejkrásnějších korálů ke šnorchlování a potápění, den po dni budeme kromě plavání s delfíny také objevovat všechna zákoutí útesu se šnorchly, ale také si vyzkoušíte ponor s potapěčskou výstrojí za doprovodu instruktora a máme možnost videt také želvy, velké tuňáky, murény, napoleony, perutýny, rejnoky a mnoho druhů ryb.

Večery můžete trávit vlastním programem například v salónku (společenská místnost) a nebo na některé z otevřených palub jachty s posezením u baru, můžete sledovat například filmy, nebo poslouchat hudbu atd..k dispozici je DVD a MP3 přehrávač s velkou LCD obrazovkou , celá řada společenských her. Můžete se koupat v moři také při západu slunce a v noci a přitom sledovat oblohu plnou hvězd a pokud chcete spát pod noční oblohou, můžete namísto svých kajut zvolit spánek na čerstvém mořském vzduchu na nejvyšší palubě a sledovat hvězdy a probouzet se s východem slunce.


Celý týden spousta zážitků, ale ani náš čas nelze zastavit a v okamžiku, kdy se blíží konec našeho týdne zážitků, je čas se rozloučit s delfíny a opouštíme jejich lagunu a plujeme zpět do reality. Poslední den připlouváme zpět do přístavu v odpoledních hodinách a pokud máme dostatek času do odletu, navštívime městečko Marsa Alam s obchudky a kavárničkami k nákupu suvenýrů a pod., poté návrat na jachtu a následuje rozloučení s posádkou lodi, kapitánem, instruktory i průvodci a transfer zpět na letiště k odletu v našem doprovodu.Na náš týden plný zážitků, odpočinku, relaxace a delfínů nikdy nezapomenete.

Samara Cruise: Facebook
This Web Page Created with SiteSpinner Website Design Software